این ستاره یادآور کریم باقری ؛ گل نجات بخش کالدرون ؛ شوت از راه دور! گل نوراللهی به پیکان به سبک کریم باقری

بازی به دقایق پایانی نزدیک شده و پرسپولیس در آستانه از دست دادن دو امتیاز حساس است. این فصل هافبک ها و مدافعان سه گل برای پرسپولیس زده‌اند؛ مهدی ترابی، وحید امیری و محمدحسین کنعانی زادگان. بنابراین طرفداران انتظار دارند تا در میان ناکامی عبدی و علیپور، گل پیروزی را یک هافبک بزند. احمد نوراللهی سابقه زدن گل های حساس مقابل الجزیره، سپاهان و… را دارد که همگی یک نقطه مشترک دارند: شوت از راه دور! اما این بار هافبک پرسپولیس راه دیگری را برای گلزنی انتخاب کرد تا خاطره دربی بزرگ تهران را زنده کند.

کریم باقری

ثانیه هایی پس از آغاز دقیقه هشتاد و یکم، وحید امیری امید عالیشاه را در سمت چپ راه می‌اندازد. حواس پیکانی ها به عبدی و علیپور در محوطه جریمه است اما گل را بازیکنی خواهد زد که که ۳۰ متر با دروازه امینی فاصله دارد. در لحظه ای که امیری به عالیشاه پاس می‌دهد، نوراللهی بیش از ۳۰ متر از دروازه پیکان فاصله دارد اما استارت سریع باعث می‌شود تا در کمتر از پنج ثانیه به توپ برسد و سانتر عالیشاه را با ضربه سری تماشایی تبدیل به گل کند؛ گلی دلچسب برای هواداران پرسپولیس که سرخپوشان را به سه امتیاز حساس مسابقه می‌رساند.

این گل نمایش نوراللهی را مثبت می‌کند. او که در طول مسابقه نتوانست درخشان ظاهر شود، با این ضربه سر، برد را برای تیمش به ارمغان می‌آورد و به نامزد بهترین بازیکن زمین تبدیل و باعث می‌شود نقاط منفی نمایشش کمتر به چشم بیاید. با این حال خود نوراللهی هم نباید فراموش کند که صفر پاس کلیدی برای یک هافبک در قواره او، به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

گلی که نوراللهی زد برای هواداران پرسپولیس یادآور گل های کریم باقری نیز هست. باقری در روزهایی که فرزاد آشوبی، پژمان نوری و… را پشت سر خود داشت، به همین شکل پیش می‌آمد و با استارت انفجاری خود را به محوطه جریمه می‌رساند و با ضربات سر دروازه حریفان را فرو می‌ریخت. حالا این گل مشابه با کریم باقری را کسی زده که در تیم ملی نیز پیراهن شماره شش او را برتن می‌کند.