قدوس: بشیکتاش؟پیشنهاد ویژه ای می خواهم

قدوس: بشیکتاش؟پیشنهاد ویژه ای می خواهم

بعد از یک فصل سخت که با محرومیت شروع و با تعطیلی لیگ و سقوط آمیان به پایان رسید سامان قدوس می گوید که پیشنهاد خوبی باشد با آن موافقت خواهد کرد.

به گزارش” ورزش سه” فصل گذشته سالی بود که سامان قدوس ترجیح می دهد آن را فراموش کند. ماجرای قرارداد او با باشگاه هوسکا در اسپانیا و سپس محرومیت و جریمه اولین اتفاق بد بود. قدوس البته بعد از رای محرومیت و جریمه پرونده را به دادگاه داوری ورزش (کاس) برد که نتیجه این دادگاه هنوز مشخص نشده است.

سامان در فوریه امسال به ترکیب آمیان برگشت اما بلافاصله مصدوم شد. او بعد از مصدومیت برگشت و در بازی حساس برابر مارسی گل تساوی را در آخرین دقیقه بازی زد اما شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان فوتبال را به تعلیق درآورد و لیگ فرانسه نیمه کاره تمام و آمیان به لیگ دسته 2 سقوط کرد. قدوس در مصاحبه ای که با “کانال فوتبال” سوئد داشته این فصل را سالی عجیب می داند.

*آیا با این موضوع که باید در لیگ دسته دوم بازی کنید کنار آمده اید؟

-قطعا دوست دارید که در بهترین لیگ ها و بهترین تیم ها بازی کنید، اما من تقریبا کل فصل گذشته را از دست دادم و بعد از آن هم که ماجرای کرونابود. بنابراین نتوانسته ام خودم را در بهترین سطح نشان بدهم. وقتی از محرومیت و سپس مصدومیت برگشتم مقابل مارسی گل زدم و همه چیز خوب بود که این ویروس کاملا بدموقع پیدا شد. البته من از حضور در لیگ2 خوشحال نیستم اما آنرا پذیرفته ام. اگر پیشنهاد بهتری باشد و باشگاه حاضر باشد من را بفروشد، بله من هم قبول می کنم. اما در حال حاضر صددرصد در اختیار تیمم هستم و تمام تلاش خودم را می کنم که بتوانم در این راه به تیمم کمک کنم.

*با این حال می توان گفت که هنوز مشخص نیست که آیا فصل بعد را در باشگاه فعلی خواهی ماند؟

من تقریبا دوسال است که اینجا هستم، بنابراین اگر اتفاق خوب و جالبی بیفتد می توانم به سمت یک تجربه جدید حرکت کنم.

*آیا درحال حاضر پیشنهاد جالبی برایت وجود دارد؟

من فکر می کنم که شایسته داشتن پیشنهادات خوب هستم اما در حال حاضر پیشنهاد جدیدی نیست، از ماه اگوست تا اکتبر پنجره نقل و انتقالاتی باز می شود و بنابراین در آن زمان فرصت رسیدن پیشنهاد وجود است. ممکن است در همان ابتدای باز شدن پنجره یا در انتها؛ اما فرقی ندارد. من تصمیم عجولانه ای نخواهم گرفت.

*علاقه خودت بازی در کجا است؟

اگر بخواهم صادق باشم هیچ ایده ای در این زمینه ندارم. آنچه که در رسانه ها نوشته می شود را می خوانم. مدیربرنامه هایم در این زمینه بیشتر فعال است و من چیز زیادی در موردش نمی دانم.

“در اوایل ماه جولای ، روزنامه ترکیه ای فاناتیک نوشت که بشیکتاش در حال مذاکره برای جذب قدوس است…

من این مسایل را از طریق رسانه ها متوجه شدم. وقتی تیم هایی مثل بشیکتاش به شما علاقمند می شوند قطعا خوشحال می شوید اما برای اینکه واقعا خوشحال شوم ، اتفاق ویژه ای می خواهم.

 

بیشتر از یک ماه است که برای فصل جدید با آمیان تمرین می کنی و این باشگاه هدفی را برای این مسابقات که 22 اگوست آغاز می شود تعیین کرده و آن بازگشت به لیگ1 است؟

باشگاه فکر می کند که برخورد منصفانه ای با آمیان نشده و من صددرصد با این موضوع موافقم. این اصلا منصفانه نیست. با این حال فلسفه باشگاه این است که دوباره به لیگ 1 بازگردد.

شرایط باشگاه در حال حاضر و برای رسیدن به این هدف چگونه است؟

همه چیز کاملا مثبت است و فکر می کنیم می توانیم دوباره روی پا بایستیم و به لیگ 1 برگردیم. بازیکنان جوان و باانگیزه زیادی در تیم حضور ئدارند که می خواهند بهترین عملکرد خود را نشان بدهند. با اضافه شدن چند بازیکن جدید می توانیم انتقام این اتفاقات غیرمنصفانه ای که برایمان افتاد را بگیریم.

*آمیان یک بازیکن سوئدی دیگر هم دارد. جک لان 18 ساله که در بهار به تیم اوربرو اس کی قرض داده شده بود به باشگاه فرانسوی بازگشت. او کمی از شما جوانتر است آیا از او مراقبت می کنید؟

او را مثل برادر کوچکترم می بینم. هر روز می روم او را برمی دارم و با هم به تمرین می رویم. جک لان خیلی پسرخوبی است و من او را زیر بال و پر خودم می گیرم تا بتواند موفق شود.

همزمان با آماده شدنت برای فصل آینده، جریمه 4 میلیون یورویی اما حل نشده است. چقدر امیدوار به تغییر رای هستی؟

منتظر هستیم و فقط باید صبر کنیم.

اگر در نهایت مجبور به پرداخت این جریمه شوی چکار خواهی کرد؟

تحمل وجود چنین جریمه ای بالای سرت قطعا سخت است اما من فکر می کنم بدترین اتفاق این است که شما اجازه نداشته باشید چهار ماه بازی کنید. دور شدن از چیزی که عاشقش هستید. پول همیشه می آید و می رود، و برای من واقعا زیاد اهمیتی ندارد. می دانم این جریمه بیش از حد سنگین است و قادر به پرداخت آن نیستم اما بدترین چیز آن تعلیق چهارماهه بود. مهمترین موضوع برای من این است که فوتبال بازی کنم.