قایدی: افتخار می‌کنم با طارمی مقایسه می‌شوم

گلزنی بلدم؛ احتیاج به گول‌زدن داور ندارم

قایدی: افتخار می‌کنم با طارمی مقایسه می‌شوم

مهدی قایدی بدون شک یکی از بازیکنان تاثیر گذار استقلال در فصل جاری بوده؛ با 9 گل و خلق 6 موقعیت گل و گرفتن ضربات پنالتی همیشه دوربین‌ها و میکروفن‌ها را پی خود می‌کشاند.

به گزارش “ورزش سه”، برخی از اهالی فوتبال می گویند خطاهایی که روی مهدی قایدی شکل می گیرد و داوران خطای پنالتی اعلام می کنند؛ درست نیست.

 

از مهدی خواستیم ابتدا در این مورد صحبت کند که حرف هایش را این چنین آغاز کرد: «من بیشتر اظهار نظرها را در رسانه ها به خصوص ورزش سه و فضای مجازی دنبال کردم. همه این دیدگاه ها برای من قابل احترام است حتی آنهایی که می گویند من داور را گول می زنم. اما من به یک سری از واقعیت ها اشاره می کنم و قضاوت با مردم. من نیازی به گول زدن داور ندارم چرا که گلزنی بلد هستم. این فصل 9 گل برای استقلال به ثمر رساندم؛ این برای من افتخار بزرگی است. هر چند به تماشاگران استقلال قول داده بودم که 10 گل می زنم که با توجه به فاصله دو هفته ای مانده به پایان بازی ها تلاش خواهم کرد وعده ام را عملی کنم. البته موفقیت استقلال برای من مهمتر از این چیزها است. پیش از این در دسته اول هم که بازی می کردم برای ایرانجوان گل های متعددی زده ام و شما می توانید آمار گل های من را استخراج کنید. مهاجمی که گل زدن بلد است و گل می زند نیاز به گول زدن داور ندارد. بعد این کار اصلا کار خوبی نیست و من دوست ندارم در زمین فوتبال کاری انجام بدهم که خوب نباشد و دیگران درباره اش خوب نگویند. در مورد پنالتی ها؛ توجه داشته باشید یک مدافع با یک درصد فشار روی مهاجم حریف خطا می کند و یک مدافع با فشار 100 درصد. در هر دو صحنه داور بازی را متوقف و خطا اعلام می کند. آیا شما می توانید بگویید در صحنه ای که مدافع با فشار یا هل کم روی مهاجم حریف خطا کرده خطا نبوده؟ خطا – خطا است. چه آهسته رخ دهد و چه با شدت و حدت زیاد. این تقصیر من نیست که جثه من کوچک است و با فشار کمتری به نسبت دیگر مهاجمان سرنگون می شوم. من به سرعت در محوطه جریمه حریف به مسیر خود ادامه می دهد تا به دروازه بان نزدیک شوم و گل بزنم. در این مسیر وقتی متوقف می شوم داور چاره ای ندارد که پنالتی اعلام کند.»

 

 

 

 

قایدی در خصوص اینکه با مهدی طارمی مقایسه می شود؛ گفت: «لابد برخی می خواهند بگویند مهدی طارمی تمارض می کند! افتخار من است که با مهدی طارمی مقایسه شوم. او جدا از اینکه همشهری من است بازیکن بزرگی است و من سعی می کنم از او یاد بگیرم. مهدی طارمی در پرتغال هم پنالتی های زیادی گرفته؛ او آقای گل شده. یعنی چی؟ آیا داوران پرتغالی هم فریب مهدی را می خوردند؟ اینطور نیست. شاید قبول کنم پنالتی گرفتن یک هنر است اما اینکه مهدی طارمی یا من بخواهیم داور را فریب دهیم و پنالتی هایی که روی ما رخ می دهد پنالتی نیست برایم اصلا قابل قبول نیست. اما این را می توانم بپذیرم گاهی مدافع حریف مرتکب یک بی احتیاطی کوچک می شود و میزان فشاری که روی مهاجم حریف می آورد کم است اما به هر صورت خطا است و داور پنالتی می گیرد.»

 

از مهاجم استقلال خواستیم در مورد دربی حرف بزند؛ بازی در نیمه نهایی جام حذفی. او دراین باره حرف هایش را این چنین ادامه داد:« پرسپولیس تیم بزرگ و قابل احترامی است. قهرمان لیگ برتر شده و ما بدون شک کار سختی را پیش رو داریم. اما به شخصه از این قرعه استقبال می کنم. قهرمانی جام حذفی با شکست پرسپولیس برای ما حلاوت زیادی خواهد داشت. باید برای رسیدن به این مهم تلاش کنیم و در زمین برای بردن با جان و دل بازی کنیم تا دل تماشاگران شاد شود. ترجیح می دهم به جای کری خواندن در زمین با همه توان بازی کنم و با بازی ام به استقلال کمک کنم.»

 

 

 

 

مهدی قایدی در واکنش به این موضوع که به نظر می رسد یکی از گزینه های اصلی فرهاد مجیدی برای بازی است و زوج شیخ دیاباته و امیر ارسلان مطهری بشمار می رود؛ گفت:« این لطف آقا فرهاد است و البته او حتما برای این چینش ایده هایی دارد. من هم از بازی در کنار شیخ دیاباته لذت می برم و هم امیر ارسلان مطهری و با هر دو مهاجم راحت هستم و چیزهای زیادی از آنها یاد گرفتم. ما همکاری خوبی با هم داریم. به طوریکه وقتی بهم می رسیم خودمان در موقعیت گلزنی نباشیم بهم پاس می دهیم. واقعیت این است برای هیچ یک از ما مهم نیست کدام گل می زند. مهم موفقیت استقلال است. شاید برخی تصور کنند من از اینکه 10 گل نزده ام ناراحت هستم. اما اصلا اینطور نیست. چیزی که اینروزها حال من را خوب می کند این است که استقلال مدعی قهرمانی در جام حذفی بشمار می رود و در لیگ برتر هم می تواند نایب قهرمان شود که این برای استقلال یک کارنامه فوق العاده به حساب می آید.»

 

 

 

و سوال های پایانی از مهدی قایدی؛ احمد سعادتمند گفته بود که مهدی قایدی فروشی نیست و هر تیمی او را بخواهد باید 5 میلیون دلار هزینه کند. آیا پیشنهاد خارجی به دست تو رسیده است؟ مهاجم استقلال در پاسخ به این سوال گفت:« الان به این موضوع فکر نمی کنم و تمرکزم روی بازی های باقی مانده است؛ چون بازیکن باشگاه استقلال هستم مذاکرات مستقیم با باشگاه استقلال صورت می گیرد. تا آنجایی که من اطلاع دارم به خاطر بازی در لیگ قهرمانان آسیا چند پیشنهاد خارجی مطرح شده که باشگاه هم قصد طرح آن را در پایان فصل دارد. حرفی که مدیر عامل باشگاه استقلال زده به خاطر رعایت شان بازیکن استقلال بوده که من تشکر می کنم. و من نمی توانم روی خودم قیمت بگذارم اما دوست دارم اگر روزی به یک تیم خارجی رفتم باشگاه استقلال هم از این جابجایی سود ببرد.»

 

 

 

 

و آیا مهدی قایدی تصور می کند با این عملکرد به اردوی تیم ملی دعوت می شود؟ مهدی به این سوال این چنین پاسخ داد:« در مورد دعوت من به تیم ملی سرمربی تصمیم می گیرد. به شخصه نسبت به این اتفاق خوشبین هستم. چرا که سعی کردم در استقلال خوب باشم و ایده های سرمربی را در زمین پیاده کنم. من در تیم ملی جوانان در جام جهانی بازی کردم و همراه تیم امید در مقدماتی المپیک هم حاضر بودم و به خوبی می دانم حضور در اردوی تیم ملی و بازی برای تیم ملی چه حس و حالی دارد. برای دعوت به اردوی تیم ملی لحظه شماری می کنم و اگر این اتفاق رخ ندهد آنقدر برای استقلال خوب بازی خواهم کرد تا در نهایت به اردوی تیم ملی دعوت شوم. می خواهم یک سری حرف ها هم علاوه بر پاسخ به این سوال بگویم؛ ابتدا از آقا فرهاد تشکر می کنم به خاطر اعتمادی که به من کرده؛ من در حد و اندازه ای نیستم که در مورد ایشان صحبت کنم اما به عنوان یک هوادار استقلال می گویم تیم نیاز به آرامش و فرصت دارد. آینده استقلال را با آقا فرهاد روشن می بینم. از همه هم تیمی هایم که در جریان بازی با پاس های خود من را صاحب موقعیت می کنند هم تشکر می کنم.»