شب رویایی دوناروما در سن‌سیرو؛ کاپیتان پنالتی‌گیر

شب رویایی دوناروما در سن‌سیرو؛ کاپیتان پنالتی‌گیر

جیان لوئیجی دوناروما سنگربان آث میلان در بازی دیشب این تیم مقابل آتالانتا با مهار یک پنالتی امیدهای آتالانتا برای رسیدن به قهرمانی را ناکام کرد.

به گزارش “ورزش سه”، جیان لوئیجی دوناروما در جریان دیدار دیشب تیمش آث میلان مقابل آتالانتا مرد اول میدان بود. دوناروما در این بازی بازوبند کاپیتانی میلان را بر بازو بسته بود و با مهار یک پنالتی آتالانتا امیدهای این تیم برای قهرمانی در این فصل سری آ را نقش بر آب کرد. از این گذشته دوناروما دویستمین بازی خود با پیراهن میلان را انجام داد تا در بیست و یک سالگی به رکورد بازی اسطوره های این باشگاه فان باستن و رایکارد برسد.

درحالیکه دو بازی به پایان سری آ باقی مانده بود آتالانتا در رتبه دوم جدول ایستاده بود و با یوونتوس پنج امتیاز اختلاف داشت. آتالانتا اگر می توانست در این دو بازی به پیروزی برسد امید به قهرمانی داشت.

اما در نیمه اول میلان ابتدا با گل هاکان چالهان اوغلو از حریف پیش افتاد و در دقیقه ۲۴ دوناروما پنالتی روسلان مالینووسکی بازیکن حریف را مهار کرد تا گل دقیقه ۳۴ آتالانتا تنها بتواند از این بازی یک امتیاز نصیب شاگردان گاسپرینی کند.

دوناروما که علاوه بر مهار پنالتی حریف در این بازی چند سیو درخشان هم انجام داده و علاوه بر به بازو بستن بازوبند کاپیتانی دویستمین بازی اش برای میلان را انجام داده و به رکورد تعداد بازی فان باستن و رایکارد دو اسطوره هلندی باشگاه رسیده بود در پایان بازی گفت: ” من امروز کاپیتان بودم. برای آلسیو که دوست من و کاپیتان بزرگ تیم ما است متاسفم و امیدوارم خیلی زود برگردد. پوشیدن بازوبند کاپیتانی برایم افتخار بزرگی است. امروز خوشبختانه توانستم پنالتی حریف را دفع کنم و از این بابت خیلی خوشحالم”.