اتفاقات جدید در رسوایی فساد فیفا

دادستان سوئیس از سمتش استعفا کرد

اتفاقات جدید در رسوایی فساد فیفا

دادستان سوئیس مایکل لاوبر دیروز-جمعه- پس از حکم دادگاه به نشانه اعتراض و انتقاد نسبت به اتفاقات پرونده او و فیفا از سمت خود استعفا داد.

به گزارش” ورزش سه” مایکل لاوبر دادستان سوئیس یکی از افرادنامدار در پرونده فساد فیفا از جمله پیروزی قطر در میزبانی جام جهانی 2022 است. لاوبر قبل از صدور حکم دادگاه فدرال تجدید نظر به دلیل سوء رفتار با خود استعفای خود را به کمیته قضایی مجلس ارائه داد. او گفته است که همچنان به ادعاهای دروغ اعتراض خواهد کرد.

آسوشیتدپرس گزارش داده است که پرونده لاوبر همچنین شامل جلسه او در ژوئن 2017 با اینفانتینو رئیس فیفا در هتلی در شهر برن پایتخت سوئیس بوده است. لاوبر و اینفانتینو هر دو در این ارتباط گفته اند که چنین جلسه ای را به یاد نمی آورند. دیوان عدالت اداری در پاسخ به این ادعا گفت:” براساس تجربه زندگی اجتماعی، این حالت فراموشی جمعی نشانه یک انحراف و فساد است.”  اما فیفا به این حرف دیوان عدالت اداری پاسخی نداده است.

درباره لاوبر گزارش شده او دو جلسه غیرمعمول در سال 2016 با اینقانتینو و در روزهایی که او تازه به ریاست فیفا رسیده بود برگزار کرده است. ر سال 2018 لاوبر یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد و گفت که دو جلسه با اینفانتینو جلساتی موجه با رئیس جدید فیفا و در مورد تحقیقات طولانی مدتی است که در فدراسیون جهانی فوتبال انجام می شود.

با این وجود سومین نشستی دادستان سوئیس و رئیس فیفا که در سال 2017 برگزار شد برای چندماه از سوی این دومخفی ماند تا اینکه توسط رسانه های سوئیسی فاش شد.