آیا پیشنهاد چینی ها علیپور را وسوسه می کند؟

آیا پیشنهاد چینی ها علیپور را وسوسه می کند؟

پیشنهاد یک باشگاه چینی برای خرید علی علیپور جدی است؛ بر خلاف اخباری که پیش تر منتشر شده بود این بازیکن هنوز قراردادی امضاء نکرده است.

به گزارش “ورزش سه”، چند روز پیش در خبرها آمده بود باشگاه چینگ دا ئو با مهاجم تیم پرسپولیس قرارداد امضاء کرده؛ در حالی که این اتفاق هنوز رخ نداده و تیم خواهان علی علیپور هم این تیم نیست. بلکه یکی دیگر از تیم های چینی است که مدیر برنامه او تمایلی به افشای نامش ندارد.

 

گفته می شود باشگاه چینی برای در اختیار گرفتن مهاجم تیم پرسپولیس وقت تعیین کرده است و اگر تا 48 ساعت آینده این مهاجم به درخواست باشگاه چینی پاسخ ندهد چشم بادامی ها به دنبال اولویت دوم در خط حمله خواهند بود. نکته جالب توجه در این بین پیشنهاد باشگاه چینی برای در اختیار گرفتن علی علیپور است. 1میلیون و 400 هزار دلار برای یک فصل که این قرارداد سه ساله خواهد بود.

 

مدیر برنامه های مهاجم پرسپولیس به موازات در تلاش برای مهیا کردن حضور این مهاجم در یکی از تیم های اروپایی به خصوص پرتغالی است. عملکرد خوب مهدی طارمی در لیگ پرتغال موجب شده ته نگاه تیم های باشگاهی این کشور نسبت به بازیکنان ایرانی مثبت باشد. به خصوص علی علیپور که همانند مهدی طارمی در لیگ برتر آقای گل شده است. نشریات پرتغالی در روزهای اخیر مطالب متعددی در خصوص علی علیپور منتشر کرده اند و از آنجایی که مدیر برنامه های مهدی طارمی و علی علیپور یکی است می توان با حضور این مهاجم هم درلیگ برتر پرتغال خوش بین بود. اما واقعیت این است که تیم های پرتغالی به اندازه باشگاه چینی به مهاجم تیم پرسپولیس دستمزد نخواهد داد.

 

جالب اینکه پیش تر یک باشگاه چینی برای  خرید مهدی طارمی حاضر شده بود به باشگاه ریوآوه 15 میلیون دلار پرداخت کند اما مهدی طارمی اعلام کرد راضی به بازگشت به فوتبال آسیا نیست؛ در حالی که به نظر می رسد در خوش بینانه ترین حالت باشگاه ریوآوه در اروپا مهدی طارمی را با 10 میلیون دلار بفروشد.

 

علی علیپور بر سر یک دو راهی بزرگ قرار گرفته است. فوتبال چین یا اروپا که به نظر می رسد پرتغال باشد. واقعیت این است که پیشنهاد چینی ها وسوسه بر انگیز است و حضور علی علیپور در فوتبال چنین نمی تواند اتفاق غیر منتظره ای باشد. آنچه که مسلم است فصل آینده این مهاجم را در ترکیب سرخ ها نخواهیم دید.